• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
  • Giza Piramitleri
  • Mısır
  • Machupicchu
  • Peru
  • Perito Moreno Buzulu - Patagonya
  • Arjantin
  • Taman Negara
  • Malezya
  • Amazonlar
  • Güney Amerika
  • Kukulkan Piramidi
  • Meksika
  • Java Adası
  • Endonezya
  • Mui Ne
  • Vietnam
  • Annapurna Ana Kamp
  • Himalayalar, Nepal
  • Ha Long Bay
  • Vietnam
  • Uyuni Tuz Çölü
  • Bolivya
  • Batu Cave
  • Malezya
  • Boracay
  • Filipinler Boracay
  • Sky Mirror
  • Malezyaİnsan kısa sürede neleri keşfedebilir? Yol aldıkça kendini, kültürünü, unuttuklarını,

belki de sadece
keşfetmenin hazzını...


Eğer kendini arıyorsan yönünü dağlara çevir, dağlarda gözlerini kapat, kulaklarınla
gör. Ağaçların fısıltılarını, böceklerin seslerini dinle. Binlerce yıllık uygarlıkların izini sür.
Keşif yolculuğu için yoldan çıkmaya hazır ol!
 Melih Eriş

.................................................
GEZİ YAZILARIM
MELİH ERİŞ REHBERLİĞİNDE GEZİLER
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam38
Toplam Ziyaret355525

AURA NEDİR?

AURABirçok şekilde tanımlanabilen aura, maddeyi çevreleyen enerji alanıdır. Atomik yapısı olan herşey bir auraya, kendisini çevreleyen bir enerji alanına sahip olacaktır. Canlı maddenin atomları, cansız maddenin atomlarından daha aktiftir ve titreşimleri daha yüksektir. Bu nedenle ağaçların, bitkilerin, hayvanların ve insanların enerji alanları, yani auraları daha kolay saptanabilir ve görülebilir.

Aura'nın bulunduğu atmosferdeki beyaz ışığı çekerek renklere ayrıştırıp insan bedeninde varolan güç merkezlerine iletilmektedir. Bu enerji merkezleri “ÇAKRA” adıyla bilinmektedir. Ayrıca aura insan ruhunun, aklının gelişmesiyle ilgili olarak değişik renklerin sahibidir. O andaki fizik, ruh durumumunuz da auramızın renk ve netliğini etkilemektedir.

Aura üç temel katmandan ve beraberindeki ara katmanlardan oluşmaktadır.
Eterik alan, evrenden gelen ve çevremizde mevcut bulunan hayat enerjilerini vücudumuza iletmektedir.
Psikolojik alan, duygularımız üzerinde yıldızlarla, ruhsal dünyayla bağlantı oluşturmaktadır.
Zihinsel alan, düşünce şeklimiz üzerinde etkilidir. 
Çift eterik alan, bu üç temel katmanın aralarında yer almaktadır. Bu temel katmanların uyumunu sağlamakla yükümlüdür.

Auranın Özellikleri
*Her aura kendine özgü bir titreşime sahiptir.
*Her aura diğer auralar ile etkileşim halindedir. 
*Etkileşim ne kadar uzun süreli ve samimi olursa enerji alışverişi o kadar büyük olur.
*Aura ve auradaki değişiklikler, bireyin fiziksel, duygusal, mantal ve ruhsal özelliklerini yansıtır.

İnsanların vücudunu çevreleyen elektromanyetik alana aura denir. Bu alanın bir çok önemli fonksiyonu vardır. Evrensel enerjiyi vücudumuza alarak yaşamımızı idame ettirmemizi sağlayan çakralar aurada bulunurlar. Aynı zamanda vücudun çevresini sarmış bir kalkan görevi yapar. Eğer sağlam ve güçlü bir auramız varsa bize dışarıdan bir hastalığın yada negatif etkinin gelmesi düsünülemez. Ancak auramız zayıflamış veya yırtılmışsa negatif enerjilere ve hastalıklara çok daha açık hale geliriz. O halde auramızın güçlü ve sağlıklı olması fiziksel saglığımız açısından çok önemlidir diyebiliriz. Bunun yanı sıra ruhsal zihinsel ve duygusal sağlığımız açısından da auramızın sağlıklı ve güçlü olması gerekmektedir. 


Aura Korunması
Zaman zaman aura  enerjilerinizin zayıfladığı olasıdır. Bunun çeşitli  nedenlerinden bazıları stres, aşırı yorgunluk, sağlığın  bozulması ya da çevrenizden kişilerin sizden enerji  "hortumlamaları" olarak değerlendirilebilir. Aura enerjilerinizin şu  ya da bu şekilde azaldığını ya da doğrudan doğruya bir aura  korunma gereksinimi hissederseniz, hemen uygulayabileceğiniz bir  yöntem şudur:

Her iki elinizin baş ve  işaret parmaklarınızdan birer halka oluşturun ve bu halkaları iç  içe geçirin. Kendinizi bembeyaz bir ışıkla sarılı olarak  tasavvur edin. Birkaç dakika içinde kendinizi daha canlı ve  enerjetik hissedeceksiniz. Eğer her gün karşı karşıya gelmek  durumunda olduğunuz kişi ya da kişiler sizin enerji yitirmenize neden oluyorlarsa, bu yöntemi her gün  yinelemeniz yerinde olur.


Sadece zararlı stresten  korunmak için vücudunuzu tepeden tırnağa güzel bir gök kuşağına  sarılmış olarak tasavvur edebilirsiniz. Bu gökkuşağı koruma  sadece stresi sizden atmakla kalmayacak, aynı zamanda size enerji  vereceği gibi, sizi çevrenizde daha sevilir bir kişi haline  getirecektir.


Başka bir yöntem de,  doğrudan doğruya ve sadece kendinizi tertemiz ve bembeyaz bir  ışığın içinde tasavvur etmektir. Bu korumaya, "koruyucu  aura" da denir. Bu koruma size yönelik olumsuz her şeyi  yansıtarak uzaklaştıracaktır. Bu beyaz ışığı, bir bakıma spiritüel bir zırhlı gibi olası olumsuz durumlara karşı kuşanabilirsiniz.


Elbette korunma, tedaviden  daha iyi ve akıllıca bir tutumdur. Sağlıgmızla ilgili herhangi  bir olumsuzluk sezinlerseniz, bu bir olasılık olsa bill' yukarıdaki  yöntemlerden birini devreye sokrnakta tereddüt etmeyin. Unutmayın  ki, eğer bedeninize iyi bakarsanız, o da size bakacaktır ve bunun  yararlı sonuçları hemen auranıza da yansıyacaktır.


Unutmayalım ki olumsuz düşüncelerle tıkadığımız çakralarımız düzgün çalışmayınca eterik bedenimizde enerji akışında sorunlar oluşur. Bu durumlar auramızı etkiler ve auramızda yırtıklar, çöküntüler, yarıklar, gedikler oluşur. Koruyucu kalkanımız zarar gördüğü için negatif tesirli enerjiler bedenimize sızmaya başlar. Böylece hastalıklar için zemin hazırlanmış olur ve sağlığımızı kaybederiz. O halde herşeyin başı sevgi ve olayları hoşgörü ile karşılayabilmektir.


Renklerin aura sağlığı açısından önemi
Kırmızı, kırmızı renk uyarıcı  etkisinden dolayı adrenalin salgılanmasına neden olur ve kan  deveranını hızlandırır. Bundan dolayı tek başına ve doğrudan  doğruya kullanılmamalıdır. Hemen ardından mavi ya da yeşil devreye  sokulmalıdır.

Turuncu, Bireyde güven duygusunu  artırıcı, kendisini iyi hissettirici, pankreası ve akciğerleri  güçlendirici etkiye sahip olan turuncu rengin, bronşit, astım ve  soğuk algınlıklarına da iyi geldiğini biliyoruz.


Sarı, depresyonu azaltan, zihni  uyararak bireyi bir bakıma psikolojik bir coşkuya  sürükleyen hoş bir renktir. Birinci derecede sinir sistemi  üzerinde etkilidir ama kaslar ve genel canlılık üzerinde olumlu  bir etkisi bulunmaktadır. Peklik, gaz, hazımsızlık ve çarpıntı  gibi rahatsızlıklarda kullanılabilir. Bu olumlu etkilerine rağmen,  yine de dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Çünkü aşırısı  ishale neden olabilir. Bunlardan ayrı olarak, sarı rengin,  enerjilerin tüm çakralara yaygınlaştırılmasına (dağıtılmasına)  yardım edici gibi olumlu bir etkisi daha vardır.


Yeşil, şifa ve armoni rengi  olmasından dolayı, yeşil renk doğal bir toniktir. Yeşil, gerilimi  azaltır ve hipofiz bezini uyarir. Sert olmayan yeşil ışık baş  ağrılarına iyi gelir. Kadim zamanlardan beri yeşil renk  verimlilik rengi olarak bilinmektedir.


Mavi, rengin antiseptik ve dokuları, damarları büzücü etkileri  vardır. Serinlik veren etkisinden dolayı, renklerle şifa  çalışmalarında hastaya huzur verme de ve sakinleştirmede  kullanılmaktadır. Mavi aynı zamanda gırtlak çakrasının rengi  olduğu için soğuk algınlıklarında, ses kısıklıklarında ve  guatrda kullanılır. Ayrıca; romatizma, kesikler, yanıklar için  de önerilmektedir.


Lacivet, bu rengin  "serinletici" etkisi vardır. Fiziksel, duygusal ye ruhsal  sorunlarda etkilidir. Kanamayı azaltır ve genellikle de kulak, göz  ve burun rahatsızlıklarında şifacılar tarafından baş vurulan  bir renktir.


Mor, en üst düzeylerde iş  görür, stresli durumlarda etkilidir. Akıl rahatsızlıklarında,  gözlerle ilgili sorunlarda ve uykusuzlukta yarar sağladığı  görülmüştür.


Renklerin etkileri  konusunda verdiğimiz bu özet bilgilerin yanı sıra şunları da  eklemek te yarar görüyoruz: Renkler kadar, kişinin pozitif durumu  da önemlidir. Bildiğiniz gibi, kişinin içinde buiunduğu  psikolojik durum hemen aurasına yansır. Durum böyle olduğuna  göre, olumlu düşüncelerin ve pozitif hissiyatın aura ve sağlık  üzerindeki etkisi elbetteki yapıcı yönde olacaktır. Negatif  düşünce ve hissiyatlar ise tam ters yönde aurayı ve sağlığı  etkileyeceği aşikardır.
 
Aurada görülen renklerin anlamları
*Kırmızı: Güç, Canlılık 
*Sarı: Güven, Mantık, Liderlik 
*Yeşil: Sempati, Denge, Uyum
*Mavi: İletişim, Duyarlılık 
*Lacivert: Sezgi, Zihin
*Mor: Saygınlık, Maneviyat 
*Pembe: Şefkat, Yardım
*Açık Pembe: Evrensel sevgi 
*Kahverengi: Maddiyat, Beden 
*Gri: Durgunluk, Korku, Karamsarlık
*Siyah: Gizem,Karanlık,negatif 
*Beyaz: Kişisel bütünlük, Mükemmel


Auranızı Temizleyin
Tuz (kaya tuzu veya himayala tuzu), yeni aydan 1 gece önce, yatmadan önce duş alınacak sonra varsa küvet yoksa bir tasta tuz eritelecek Bu suyun içerisinde 10 dk yatılacak veya üzerinize dökülecek daha sonra yıkanmadan kurulanıp yatılacak ve sabah duş alınacak.
Niyet: Çok önemli şu anadan itibaren şifalı tuzumu benliğimi bedenimi ve tüm auramı negatif enerjilerden arındırmak için kullanıyorum ve niyet ediyorum tüm olumsuz enerjiden arınıyorum..

Melih Eriş

MELİH ERİŞ GEZİLERİMELİH ERİŞ VINTAGE
GEZGİNİN SEYİR DEFTERİ
GRUBUMUZ

FACEBOOK SAYFAMIZ


TÜRK MÜHRÜ PROJEMİZ

 

Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
Site Haritası